این انقلاب به راحتی به دست نیامده و خون دل ها خورده شده است

ملاک ومعیار قبولی اعمال قرآن است اگر کسی مومن باشد. پس اگر می خواهیم حیات طیبه داشته باشیم لازمه اش تقوای الهی است. مومنان کسانی هستند که وقتی آیات قرآن تلاوت می شود توکلشان افزوده می شود.

احترام به پدر و مادر یکی از صفات مومن است. در رساله آمده انسان سه پدر دارد: 1- پدری که ریشه دارد2- پدر علمی و معنوی 3- پدری که پدر همسر باشد

از دید الهی ملاک و معیار ایمان به خدا  ذکر خدا و تلاوت آیات و اقامه نماز است. مومنان به هنگام نماز می گویند که: خدایا تو دعوت کردی و من آمدم و این جزئی از وظایفم است.این افراد وقتی که ثروتی بدست بیاورند در راه خدا انفاق می کنند.برای رضای خدا انفاق می کنند.انفاق فقط دادن پول و ثروت نیست، انفاق علم هم داریم. پزشکی که طبابت می کند انفاق کرده است

ایشان در ادامه افزودند: وقف یعنی حبس الاصل. به عنوان مثال در یک مدرسه تمام جریانات که وجود دارد علاوه بر ثواب خود فرد برای فرد وقف کننده هم ثواب نوشته می شود. یکی از ثمرات وقف استفاده ای است که جامعه می کند.

امام، انقلاب را وقف کرد. شهدا خونشان را وقف کردند. ما بیش از 250000 شهید دادیم. این خونها در راه انقلاب و استقلال و آزادی و قرآن بود و امام و شهدا، انقلاب و خونشان را وقف ما کردند و ماهم باید از این موهبت الهی حفاظت کنیم.یکی از راه های حفاظت از استقلال و آزادی این است که نظام و انقلاب را بیمه کنیم و آن را از مضرات دور کنیم.

آسیب انقلاب ، تفرقه است. اینکه ما وحدت جامعه را بر هم بزنیم. رقابت سالم خوب است به شرطی که بعد از آن رفاقت باشد. گاهی بعد از رقابت به جای رفاقت ، کینه بین انسان ها می افتد. ما در نظام اسلامی اتحاد را باید حفظ کنیم.

اینجا ایران است همان جایی که در هشت سال دفاع مقدس بدون سلاح از ارزش ها دفاع کرد. در آن زمان تمام دنیا بسیج شدند تا انقلاب را از بین ببرند اما خدا نخواست. خیلی ها می خواستند چراغ پر فروغ انقلاب را خاموش کنند اما خدا نخواست و نشد. برای مثال طبس برای بالگردهای نیروهای آمریکایی جهنم شد.گرگ های گرسنه می خواستند به ایران حمله کنند.

در آن زمان ملت ایران با بازار سیاه و چند برابر قیمت سلاح می خریدند اما امروزه به جایی رسیده ایم که خودمان صادر کننده سلاح هستیم. اسرائیل تهدید کرد که نیروگاه هسته ای ما را می زند، امام گفتند اگر پایتان را کج بگذارید ما هم حیفا را می زنیم.

افتخار امروز جوانان ما موشکی است که پیام زیبای لااله الاالله محمد رسول الله را به همه جهان مخابره کرد.امروزه دختران سوری را به عربستان به عنوان کنیز می فرستند. این امنیت ما بخاطر خون شهداست.

چه کنیم استقلال ما باقی بماند؟ دست در دست هم با وحدت کلمه در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کنیم. آقا فرمودند ما به سلاح نیاز نداریم بلکه وحدت لازم داریم که نشان دهنده بصیرت ملت غیور و شجاع ایران است.این انقلاب به راحتی به دست نیامده و  خون دل هل خورده شده است. قدر  این انقلاب را بدانیم. کمترین دینی که می توانیم ادا کنیم شرکت در راهپیمایی 22 بهمن است.

امروزه قلم شما می تواند بهترین سلاح باشد زیرا در مسیر اسلام برای نوآوری و بروزرسانی علوم پایه است.

نکته پایانی : عزیزان من شاخصه ی هر شهرستان توسعه آن است یکی از این شاخصه ها دانشگاه هاست و در کنار آن حوزه های علمیه است.

/ 1 نظر / 24 بازدید
سرگروه

سلام دوست عزیز وبتون عالی بود [گل] و کاملا بروز موفق و موید باشی